Kontakt


  <-tagasi

  Husqvarna tsiklid meilt!2013-10-30

  1987. aastal toimus tehing, millega Cagiva MV Augusta ostis Husqvarna. Osa Rootsi tootja meeskonnast ei leppinud plaaniga, et tootmine läheb Itaaliasse, ning lõi 1988 Rootsis oma kaubamärgi Husaberg. Husqvarna jõudis vahepeal olla ka BMW omanduses, kui selle aasta alguses ostis Husqvarna Austria ettevõte Pierer Industrie AG (ka Husabergi omanik). Selle ettevõtte omanik on KTM juht Stefan Pierer. See tekitas omajagu spekulatsioone, mis saab edasi. Nüüdseks pole enam saladus, et Husaberg ja Husqvarna on liidetud ja esimesed 2014 Husqvarna kaubamärgi all olevad tsiklid on juba Austrias, Mattighofenis, kus ka KTM'i tehas, on tootmisliinilt maha veerenud.

  Husqvarna ja Husabegi liitumisel tekkis uus ettevõte Husqvarna Sportmotorcycles ja selle ametlikuks esindajaks on Eestis Freetime. Selle juhi Marko Männi sõnul ootavad nad suure huviga, kui novembri keskel jõuavad kohale esimesed 2014. aasta enduurotsiklid ja detsembris esimesed 2014. aasta krossitsiklid. 

  "Küsimist on juba olnud, kui esimesed tsiklid on kohal saab neid meie juurde uudistama tulla. Husqvarna pakub loomulikult tsiklitele rikkalikku lisavarustust, riietust ning palju muud,“ rääkis Marko Männi.

  Husqvarna Põhjamaade poolt, mille alla kuulub ka Eesti, juhib 13 kordne enduuro maailmameister Juha Salminen.

  1903. aastal Rootsis loodud Husqvarna läheb oma disainis tagasi omaaegse, Rootsi lipuvärvidest ajendatud sini-kollase värvilahenduse juurde. Tsiklite valik on lai, krossitsiklite oma algab näiteks 85 cc ratastest ja lõppeb 450 cc ratastega.